yeni başlayanlar için oyuncak ayı dikimi

El yapımı doldurulmuş oyuncak ayılar bir doğum gününüz veya bebek duş için harika hediyeler yapın. İthal kaşmirden yapılan el işi ve toplayıcı ayılar varken, basit bir yaklaşım ilk kez bir proje için en iyi sonucu verir. Sık kullanılan, ucuz materyalleri ve temel bir kalıba yapışarak favori çocuğunuz için sevimli bir ayı tasarlayabilirsiniz. Dolma oyuncak ayı yapmak için dikiş ve dikiş koşullarına temel bir aşinalık gereklidir.

Oyuncak ayılar kot veya diğer pamuklu kumaşlar da dahil olmak üzere her türlü kumaştan yapılabilir. Kürk görünümlü bir ayı oluşturmak için, yıkanabilir, orta boylu peluşlu bir keçe, kürk veya keten kumaş seçin. Polyester gibi sentetik maddeler küçültülmeyecek veya kırışmayacak ve bir sürü oyuna ve sevginize karşı ayakta kalacaktır.

İlk denemeniz için basit bir oyuncak ayı deseni seçin. Çok sayıda küçük parça veya çok sayıda dart gibi ayrıntılı dikiş içeren bir desenden kaçının. Sofistike oyuncak ayı üreticileri, ortak hareket için küçük metal veya sert tahta diskler kullanıyorlar. Bu, ilk kez bir ayı için gerekli değildir. Orta boy ayılara yapışın. Küçük ayılar, 6 inç boyunda, dikmek ve işlemek zor olacak. 10 ila 16 inç ayı için bir desen seçin.

Bir seferinde, günlük traşlardan yapılan ekselsior veya odun yünü, oyuncak ayılar için standart doldurma malzemesiydi. Toplanabilen el yapımı ayılar, bazen poz vermesini kolaylaştırmak için plastik veya cam peletlerle doldurulur. İlk ayı için, standart, kolay bulunabilen polyester fiber dolguyu kullanın. Bu, çoğu zanaat ve dikiş mağazalarında bulunabilir. Ayrıca, bir yorgan projesinden kalan boşa atma veya eski bir yorgan veya yastıktan geri dönüştürülmüş doldurma kullanabilirsiniz.

Desen parçalarını kumaştan kesin. Kürk veya peluş kullanıyorsanız deseni sırt üstü, tüylü olmayan tarafa yerleştirin ve kürkün kendisini kesmemesine özen gösterin, yalnızca arka yüzdür. Desenlerin önerdiği sıraya göre parçaları birleştirin. Daha dikişler için dikiş makinesi kullanın; elle dikebilirsiniz. Kulaklar gibi küçük parçalar elle dikilmelidir. Ayı doldurmadan önce güvenlik gözlerini takmanız gerekiyor. Bunlar, gözleri vücuda sabitleyen bir sap ve puldan oluşur ve zanaat tedarik mağazalarında bulunabilir. Arka dikişte bir açıklık bırakın ve baş ve bacakları doldurmaya başlayın. Bittiğinde ayıyı elle dikin.

Uzmanlar küçük çocuklar için bir ayı üzerindeki gözler ve burunlar için geleneksel düğmeleri önermezler. Ayı doldurulduktan sonra güvenlik gözlüğü seçmediysen gözleri nakış yapabilirsin. Burun ve ağzı da işleyin veya elle kesilmiş keçe kesiklerini verin. Diğer ayrıntılar arasında boyun çevresinde bir şerit veya eşarp veya satın alınmış veya el yapımı bir şapka olabilir. Basit bir yelek veya bir bebek giyim modelinden elbise dikerek ayı giyebilirsiniz.