yarasada kuduz semptomlari

Kuduz, tedavi edilmezse sinir sistemine saldıran ciddi bir tıbbi durumdur. Kuduzlar algılanmazsa ve tedavi edilmezse, kaçınılmaz ölümle sonuçlanır. Kuduzları insanlara yaymak için en yaygın hayvanlar yarasalar. Dikkat çekmek için, yarasaların tamamen önlenmesi en iyisidir. Bununla birlikte, eğer yarasaların etrafında olmalısın bir sebep varsa, sopanın kudurmuş olup olmadığını görmek için hangi işaretlerin arandığını bil. Tüm kasık yarasaların kuduz işaretleri gösterebileceğini unutmayın, bu nedenle daima dikkatli olun ve maruz kaldığınızı düşünüyorsanız tıbbi yardım isteyin.

Yarasalar gece hayatı olan hayvanlardır. Bu, gün boyunca uykuya dalmakta ve geceleri faal duruma geçmektedir. Kuduzlu yarasalar genellikle gündüz görülür. Gün içinde bir yarasa mutlaka kuduz olmayabilir, ancak kesinlikle alışılmadık bir davranış. Gün ışığında bir yarasa görürseniz, bununla başa çıkmak en iyisidir.

Paraliz, yarasalardaki kuduzların bir belirtisidir. Sanki ölü gibi yere yatmış olabilir. Uçmak için mücadele ettiğini ve yerden inemediğini görebilirsiniz. Bir sopa topraklanmışsa, kuduz olabileceği iyi bir ihtimal var.

Normalde yarasa insanlara saldırmaz. Eğer bir yarasa havada uçarsa, sadece böcek yakalamaya çalışmak için iyi bir şans var. Bir yarasa ısırır ya da bir insana saldırmaya kalkarsa ya da genel bir saldırganlık gösteriyorsa, kahe olabilir. Belirtiler görülmeden önce tespit edilmediyse, kuduz tedavisi yapılamaz, bu yüzden bir yarasa ısırtarsanız derhal tıbbi yardım almak önemlidir.

Kuduzlu hayvanlar genellikle kitaplarda ve filmlerde “ağızda köpük” olarak tasvir edilmektedir. Aslında böyle olmayabilir, ancak kuduz genellikle tükürükte artışa neden olur. Bazen hayvan sanki ağızda köpürüyor gibi görünse de, sopa köpüklenmek yerine aşırı drooling görülebilir.