vitamin deposu imtiyaz sözleşmesi başlatmak

Bir işyeri tecrübeniz ve iyi bir iş ahlakınız varsa, bir vitamin deposu imtiyaz hakkına sahip olmak kolaydır. GNC mağazası veya Discount Sports Beslenme mağazası gibi en yaygın vitamin deposu bayilikleri, franchise ücreti için genellikle 25.000 ila 40.000 $ arasında bir başlangıç ​​yatırımı yapmayı ve mağazayı kurmak için toplam 100.000 dolardan 300.000 dolara yatırım yapmayı gerektirir. Finansman franchise’ın kendisinden veya üçüncü parti kredi kuruluşlarından edinilebilir. Bu tip vitamin deposu bayiliklerini başlatmak, 50.000 Dolar veya daha fazla net bir değere ihtiyaç duyar.

Hangi vitamin deposu imtiyazını açacağınızı belirleyin. Farklı vitamin deposu imtiyaz modellerini maliyetleri, itibarları ve mağazalarından birinin kârlı ve başarılı bir şekilde işletilmesinin ne derece olmasıyla analiz edin. Örneğin, ilk maliyetleri daha düşük olduğu için bir GNC mağazasında İndirim Sporu Besleme mağazasını açmayı seçebilirsiniz; yakınlarda başka bir vitamin franchise’si veya mağaza bulunmamaktadır. Ancak, halihazırda bir İndirim Sporu Besleme mağazası varsa, bir GNC mağazasını açarak daha başarılı ve karlı olabilirsiniz.

Franchise veren şirketle iletişime geçin ve franchising bilgileri isteyin. Şirket genellikle size bir başvuru formu gönderir ve işinizin geçmişi ve kişisel net değeri hakkında bilgi isterler. Başarılı bir vitamin deposu imtiyazını başlatmak ve çalıştırmak için araçlara, organizasyonel becerilere ve finansal likiditeye sahip olup olmadığını öğrenmek isteyeceklerdir.

Kişisel taahhüdünü değerlendir. GNC mağaza imtiyaz sahipleri, devamsız mülkiyetine izin vermez; bu, mağazanın ana operatörü olmanızı gerektirdiği anlamına gelir. Discount Sports Nutrition, diğer yandan, devamsız mülk sahibi olmaya izin verir ve şu anda sahiplerinin% 33’ü aynı zamanda operatörlerdir.

Talimatlarını takip edin ve destek alın. Bir franchise başlatmanın yararı, ana şirketin, başarı şansı yakalamak için ihtiyaç duyduğunuz her adımın atılmasıdır. Bu, mağazanız için en iyi yerin belirlenmesine, finansman konusunda size yardımcı olur ve her mağaza sahibinden tutarlı bir standart sağlamak için envanter ve sınıf eğitimi verir.

Mağazasını aç. Ana şirket, satış noktası kasa sisteminizi kurmanıza, çalışanlar seçmenize yardımcı olmanıza ve malınızı mağazanıza nasıl yerleştirebileceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Paranızın geri alınmasının ne kadar süreceğini analiz ettiğinizden emin olun. Vitamin deposu franchise ana şirketi, kurulum, işe alma ve reklamcılık ile ilgili ayrıntıların çoğunda yardımcı olsa da, olumsuzluk, uzun bir geri ödeme süresi olabilir.