ünlü olma avantaj ve dezavantajları

Ünlü olmak ve dünyanın parmak uçlarınızda olması bir rüya gibi gelebilir. Bununla birlikte, bir kişi meşhur olduğunda nereye gittiğini neredeyse her yerde tanır, bu da gizliliğinin olmadığı anlamına gelir. Tuvaletlerde takip edilebiliyor, halka yemeye çalışırken can sıkıntısı çekiliyor, ailesi ile etkileşime girerken yarıda kesiliyor ve ünlü gövdeler tarafından imza istiyor.

Şöhret hain olabilir. Bir kişiye yaklaşmaya çalışan kişiler olan stalkerler ünlü insanlar için gerçek bir tehdittir. Stalker ünlü kişi üzerinde sabitlenir ve o ve kişinin bir ilişki olduğunu düşünerek sanrılıyorlar. Stalker, kişiyi takip eder, mektupları gönderir, onu arar ve evinin dışında kamp yapar. Evine girip, malını çalabilir, tehdit edebilir ve en kötü ihtimalle onu yaralayabilir veya öldürebilir.

Ünlü kişinin hayatında doğumlar, ölümler, hastalıklar ve boşanmalar da dahil olmak üzere her şey tabloidler için yem olur. Eğer kişi mecazi olarak ya da kelimenin tam anlamıyla tökezleyecek olursa, onun hakkında spekülasyon, TV’de, internette ya da gazetelerin ön sayfasında sonuçlanacaktır. Tutuklanırsa, meşhur kişinin kupası dünyaya yayılır ve böylece aşağılanma anında herkes onu görebilir.

Şöhret çoğu zaman parayla el ele gelir, ancak ünlülerin hepsi paraya sahip değildir. Çizgide beklemek zorunda kalmamak, bir otelde bir restoranda ve çatı katı süitinde en iyi masaları elde etmek ve halkın hayranlığı, sevgisi ve dikkatini çekmek gibi diğer avantajlar da vardır. Şöhret, tantana, evler ve arabalar gibi müthiş maddi şeyler ve seyahat etmek için özgürlük ve para getiriyor.

Gerçekten çok kötü ya da aptalca şeyler yaptığınız için ünlü olabilirsiniz. Bu insanlar meşhur olmaktan çok rezil sayılırlar ve genelde tapınmaktan çok bayılıyor olabilirler.

Hem ünlüler hem de çocuklar için, çocukları spot ışığında yetiştirmek zordur. Ünlü çocuklar uyuşturucu ve alkol sorunlarıyla, hatta depresyonla mücadele ederek intihara yol açtı. Dünyanın önünde büyümek kolay değil.

Geç Farrah Fawcett’in tıbbi kayıtları, bir hastane çalışanı tarafından basılı gazetelere çevrildi ve bir çalışan tarafından bulundu ve işten atıldı. Bu, Fawcett’in kişisel bilgilerinizin dünyaya açılmasının ne kadar acı olduğunu ve onun hissettirdiği şeyin ne kadar gergin olduğunu gizlilik istilasına karşı halka açıklamayı sağladı.

Bazı ünlü insanlar, ünlü olma ve uyuşturucu ve alkol dahil olmak üzere kendi kendine ilaç vermeye başvurmanın sonucuyla başa çıkamazlar. Howard Hughes gibi diğerleri tamamen mahsur kalır. Yine de diğerleri adım adım atıyor ve kamu ve kişisel yaşamları arasında dengeyi sağlamış gibi görünüyor.