tavuk yumurtası döşeme işi başlatma

Tarım fikrinden her zaman memnun kaldıysanız, ancak büyük, pahalı çiftlik ekipmanlarına yatırım yapmak istemiyorsanız tavuk döşeme işi mükemmel bir çözüm olabilir. Tavuk döşeme işi müşterilere yumurta sağlar ve inkar ettiğiniz iç çiftçiye dokunmanızı sağlar. Bir tavuk döşeme işi nispeten az finansmanla başlatılabilirken, girişimin başarılı olmasını sağlamak için yapmanız gereken hala şeyler var.

Kaç tane tavuğa sahip olacağınızı belirleyin. Her bir tavuk, En İyi Örnek web sitesine göre, günde ortalama bir yumurta alacaktır. Haftada 700 yumurta üretmek isterseniz, işinizde 100 tavuğa ihtiyacınız olacaktır.

Bir tavuk evi seçin veya oluşturun. İçinde yaşadığınız iklime bakılmaksızın tavuklarınızın muhafazası ve sıcaklık olması gerekir. Tavuk çiftliği uzmanı Robert Plamondon, her tavuk için iki fitre feet önermektedir. Gelecekteki büyüme ve ek tavuklar için oda planlamayı unutmayın ve bunu bina planınıza ekleyin. Tavuğunuzun yetişmesine izin verdiğinizden ve kullanmak istediğiniz mülke bir bina koyduğunuzdan emin olmak için şehrinizin planlama ve imar bölümlerine başvurun.

Tavuk tel çitlerle tavuk evini kuşatın. Bu, tavukların içinden ve dışından özgürce kaçabilmelerine izin vermez. Alana sorunsuz girip çıkabilmeniz için sallanan bir kapak eklediğinizden emin olun.

Stoklarınızı satın alın. Birçok tavuk yetiştiricisini çevrimiçi bulabilirsiniz. Bölgenizdeki saygın yetiştiricileri bulmak için yerel veterinerinize danışabilirsiniz. Tavuk evi için bir horoz eklediğinizden emin olun. Horozlar, tavuk evinde bir bekçi gibi davranarak tavuklarınızı güvende tutmaya yardımcı olur.

Tavuk bakımında uzmanlaşmış bir veterinerin hizmetlerini saklayın. Hastalığınızın veya sorunlarınızın yayılmasını önlemek için sürü düzeninizi düzenli olarak kontrol ettirin.