takım elbisesi pantolon vs

Bir erkeğin alt yarısında giyilen giysileri tanımlamak için kullanılan terimlerin sayısı karışık olabilir. Bu eşyaların pantolon, pantolon veya pantolon olarak anılacak olmasına bakılmaksızın, hepsi biraz farklı şeyler demektir – bunları giyme zamanı genellikle birbirinin yerine kullanılabilir. Takım elbise ile giyilen çeşitli pantolon çeşitlerini anlamak, hangi pantolonun belirli bir vesileyle spor yapması konusunda eğitimli bir karar vermenize yardımcı olur.

Pantolonlar genelde bir elbise pantolonuna atıfta bulunur, bazen raflar dışındaki bir kıyafetle eşleştirilir, ancak genellikle ayrı olarak satılır. Pantolonlar genellikle gerçek pantolondan biraz daha gevşek bir uydurma – ikinci pantolon şekillendirme veya terzilik özelliği sayesinde daha takoz bir görünüm. Pantolonlar kesinlikle gayrı resmidür ve genellikle ticari ortamlarda veya dekonstrüktif giysiler veya blazerlerle giyilir.

Pantolon terimi, geleneksel Kuzey Amerika anlamında kullanıldığında, çeşitli stile özgü giysileri içeren resmi bir pantolon taşır. Bu özellikler arasında kemer halkaları, sineklik cepheler ve bir miktar terzilik yer alıyor. Pantolon pantolonları genellikle resmi vesilelerle giyilir; ancak İngiltere’de pantolonlar, temel kakiklerden smokin elbiseli pantolonlara kadar hemen hemen her pantolonu tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Resmi giysiler için, smokin pantolonları daima gayri resmi veya geçici şartlar altında giyilmemiş eşleşen bir ceket ile takımlandırılmalıdır.

Çinliler haki ile karıştırılmış olsalar da, terimin asıl anlamı şık giyinmiş, süslü ve düz önlü bir pantolon ve çoğu haki pantolonun ağırlığında hafiftir. Chinos genellikle pürüzsüz, daha ince bir his veren bir haki pantolon gibi görünür. Çinliler genellikle bronz renk takım elbise ile eşleştirilir, çünkü bu terim, cinlerin kesinlikle askeri pantolon olduğu zaman kullanılan açık renkli tan veya taş renkle ilişkili olduğu anlamına gelir.

Giysinin etiketi ne olursa olsun, pantolonun ne olduğunu belirlemek için fiziksel ve stilistik özelliklerini her zaman incelemelisiniz. Bir ceketle uyuşmayan bir pantolon giymek kesinlikle gayri resmi veya iş dünyası için rahat bir seçenektir. Bu nedenle, kumaşın ve rengin tam olarak bir çift pantolon giymek için eşleştirilmesine çalışmak yerine eşleştirme için tamamlayıcı bir cila seçmek en iyisidir.