Sürekli eğitimin avantajları ve dezavantajları

Uzun yavaş mesafe (LSD) eğitim olarak da adlandırılan sürekli eğitim, sebat ve zaman alır. Eğitim, çok uzun süreler için sabit bir hızda yapılır ve stajyer seviyesi, stajyeri oksijen borç seviyelerinin hemen altında kalacak şekilde korunur. Sürekli eğitimin tam tersi, egzersiz programında keskin artışlar ve yoğunluk düşüşleri gerektiren aralıklı antrenman yöntemidir. Sürekli ve aralıklı eğitim tekniklerinin yararları ve dezavantajları vardır.

Sürekli eğitim genellikle ağır teçhizatı gerektirmez, yani sporcuların ve stajyerlerin gerekli görevleri yerine getirmesi daha kolaydır. Bu tür eğitim aynı zamanda stajyerlerinin aerobik uygunluğunu önemli ölçüde geliştirir çünkü egzersiz yaparken oksijen eşiğinde vücudu tutar. Kalp ve solunum sistemi için iyidir ve çoğu egzersiz çoğaltılması ve gerçekleştirilmesi kolaydır. Sürekli eğitim aynı zamanda bir yaralanma sonrasında stajyerlerin kilo almasına veya şekli kalmasına yardımcı olabilir.

Sürekli eğitim yöntemleri kullanan bazı kimseler, zaman içindeki aktivitelerin tekrar ve sürdürülmesinin sıkıcı olduğunu bulurlar. Sürekli egzersiz, aerobik kondüsyonu geliştirse de anaerobik kondisyon için çok az şey yapıyor. Futbol ve futbol gibi sprint ve hızlı patlamaları gerektiren spor ve oyun eğitimi alanlar, sürekli eğitimden fazla fayda sağlamazlar.

Aralık eğitiminin niteliğinden dolayı, stajyerler anaerobik ve aerobik egzersizin kombine sonuçlarını elde eder. Sürekli eğitimin aksine, aralık eğitimi, sporcuların hızları hızlı bir şekilde alıp değiştirme yeteneklerini arttırmaya yardımcı olur. Bu tür eğitim, stajyerler arasında hem dayanıklılık hem de kararlılık geliştirmeye yardımcı olur ve genellikle atletlerin becerilerini ölçmek için antrenörlerin daha iyi bir araçtır. Stajyerler aralık eğitimiyle devam ederken iyileşme zamanı iyileşir.

Aralıklı eğitim, stajyerlerin bedenleri üzerinde ciddi fiziksel bir ücret alabilir. Süre eğitimi sırasında vücudunuzu aşırı vurgulamak ve zorlamak çok kolaydır ve bu çekilmiş veya yırtılmış kaslar, eklem sorunları, ısı yorulması ve dehidratasyona neden olabilir. Aşırı eğitim semptomları, yorgunluk, soğuk algınlığı, uykusuzluk, iştahsızlık gibi tekrarlayan hastalıklar ve dinlenme durumunda bile kalp atım hızındaki artışları içerir.