sterno çatlak çanak ipuçları

Açık büfe tarz yemekler, resepsiyonlardan tatil toplantılarına, iş yemeklerine kadar pek çok insanın katıldığı özel etkinlikler için kullanışlıdır. Açık büfe yemeklerini sıcak tutmanın en iyi yollarından biri, konuklarıyla daha fazla vakit geçirebilmeleri için ev sahibi ya da hostesin boşaltılması için Sterno ve şofben yemekleridir.

Kepenkli tabaklar oval, yuvarlak, kare ve dikdörtgen şekillerdedir ve paslanmaz çelik veya tek kullanımlık alüminyum olabilir. Su tava ve tel veya krom raf ile gelirler. Su tepsisi önce rafın üzerine yerleştirilir ve daha sonra sıcak su ile doldurulur, tıraş tablası su tepsinin üzerine yerleştirilir. Sterno kutular tavanın altına yerleştirilir ve aydınlatılır. Sterno, donanım mağazalarından ve parti malzemeleri mağazalardan satın alınabilir.

Gıda zehirlenmesini önlemek için, yiyeceklerle uğraşmadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayın ve şapka bulaşıklarının ve kaplarının temiz olduğundan emin olun. Tüm gıdaları şafak çanağına koymadan önce iyice pişirin. Sığır eti kızartmaları en az 160 derece F (orta), domuz pirzola ve kızartmalar en az 160 derece F (orta) pişmelidir ve tavuk eti (hindi / tavuk) en az 165 derece F olmalıdır. Yiyecekleri hizmet etmeden hemen önceye kadar 200 ila 250 derece F’ye ayarlanmış bir fırında sıcak tutun. Tüm sıcak gıdalar ideal olarak şef çanağında 140 derece F’de muhafaza edilmeli, ancak aşırı pişirmeyi önlemek için 160 derece F aşmamalıdır.