standart makyaj aydınlatma yüksekliği

Tuvaletinizin lavabonun üzerindeki ışıkları kurmak, alanınıza ışık, karakter ve güzellik katmanın pratik bir yoludur. Birçok kişi makyaj ışıklarını asmak için standart bir yükseklik olduğunu varsayıyor, ancak banyo için doğru yükseklik birkaç faktöre bağlı ve doğru yüksekliği bulmak oldukça kolaydır.

Lavabonun doğrudan üstündeki bir banyo lambasını takarken ve banyonuzda ayna yaparken, lambayı aynanın hemen üstünde asın; aynanın üstü ile ışığın alt kısmı arasında bir buçuk ya da iki boşluk bırakın. Makyaj aynanız bir tıp kabiniyse, ışığı tıp kabinesi kapısının rahatça açılıp kapanmasını sağlayacak kadar yükleyin.

Alanınız buna izin veriyorsa, daha iyi bir alternatif ayna’nın her iki yanına da ışık yerleştirmektir; yüzünüzdeki gölgeleri düşürür ve banyo etkinliklerini makyaj gibi kolaylaştıran cazip bir parlaklık kazandırır. Aynanızın her iki yanına da asarsanız, seçtiğiniz ışık fikstürü ampulü gözlerinizden koruyorsa onları asmak için en iyi yer göz hizasında bulunur.

Banyo makyaj aynasının yüksekliğini bilmiyorsanız ve bir ışık kablolarında sertleşiyorsanız, ayna üzerine kurulacak aydınlatma için bitmiş zeminin yaklaşık 80 ila 85 inç üzerinde kalmasını sağlayın. Aynanın çevresine kurulacak aydınlatma için, zeminin yaklaşık 66 inç üzerine yerleştirin.

Lavabonuzu seçip ışıkları kurmak için aynayı bekleyip bekleyemiyorsanız, biraz zaman kazandırabilir ve başınız ağrıyabilir. Işıklar sertleştikten sonra, onları yüklediğiniz yerlerde hareket ettirmek zor olabilir. Yerel aydınlatma kodlarınızı takip edin ve deneyimli bir elektrikçi ile çalışın.