racerback sütyenlerinin avantajları

Yarış sutyeninin ilkel versiyonu, 1970 yılından bu yana koşu sütyeni icat edilmiş. İki jockstrap’dan oluşan tasarım, o zamandan beri duruş, destek ve spor yarış pabuçlarını içerecek şekilde gelişti. Bu eşsiz sutyenin tasarımı, sırtın ortasında kayışlar birleşince geleneksel sutyenden farklı. Ayrıca, giysilerin altında gülümseyerek tasarlanmış daha moda sürümleri vardır.

Destek yarış pabuçları, göğsünü güçlendirmek için tasarlandı, bu da bütün gün sutyeni rahat ettirmeye yardımcı olabilir. Sutyen omuz ve sırt boyunca göğsünün ağırlığını dağıtmaya yardımcı olabileceğinden, tasarım daha büyük bir fincan boyutuna sahip kadınlarla popüler. Tasarımda genellikle omuzları kazmaya meyilli olmayan daha kalın kayışlar bulunur. Bu kayışlar genellikle arka tarafın ortasında yüksek seviyede bir araya gelir.

Daha ergonomik olacak şekilde tasarlanan bir sütyen, duruş salınım sırtı rahat ve bir kadının üst gövdesini güçlendirmek için tasarlandı. Sutyen sıklıkla geleneksel bir sutyenden daha uzun olup sırtın üst kısmından altına daha fazla destek sunar – böylece stres azalmasıyla sonuçlanan hizalama artar. Bu tasarım, yok olan omuzların azaltılmasına da yardımcı olabilir. Ayrıca, duruş sutyenleri, göğüs küçültme ameliyatı geçiren kadınlar için önerilir çünkü kurtarma süresi boyunca sırt ve göğüs geride kalmanıza yardımcı olabilir.

Spor sütyeni birçok bayan sporcu için tercih edilen yarış pisti, çünkü tasarım daha geniş bir kol hareketi aralığı sağlar. Nemden uzaklaşmak için tasarlanmış naylon kumaşlara, ter emici pamuktan, çeşitli yüksek performanslı malzemelerden temin edilen birkaç sütyenden biridir. Destek yarış pabuçları gibi spor sütyeni de daha geniş kayışlardan yararlanabilir. Ayrıca, bu yarış destekli sütyen, ön kısımda daha kesilebilir ve ekstra destek veya göğüs bastırıcılarla donatılabilir — bu, yoğun aktiviteler sırasında sıçramayı en aza indirebilir.

Yarış pistinin moda versiyonları, daha şık tasarımlar ve daha silik kumaşlar içeriyor. İç çamaşırlar genellikle diğer yarış pistlerine kıyasla daha ince kayışlara sahiptir ve şerit sutyenlerde yaygın olan dantel, kemik tutma ve dolgu içerir. Geleneksel sütyene göre avantajı, çok sayıda tank üst stil gömlek ve elbisesinin altında gizlenebilmesidir. Buna ek olarak, moda yarış pistleri ön taraftan daha alçaltılabilir ve bunun sonucu olarak dalan bir yaka çizgili üst kısımlarla iyi çalışır.