nakit indirimler avantajları

Geri ödemeler, her türlü işletme ve imalatçı tarafından hizmet ve ürünlerine olan ilgiyi artırmak için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Satışlar, satın alma sırasındaki yerine satıldıktan sonra gerçekleştiğinden, doğrudan indirimlerden veya kuponlardan farklıdırlar. Tutarlar, düşük fiyatlı tüketim mallarında bir dolardan otomobil ve kamyonlar için binlerce dolara kadar benzer şekilde geniş kapsamlı. Şirketler aynı zamanda fazla stoklanmış veya yavaş satan eşyalar satmak için indirimler kullanıyor.

İndirim teklifleri, genellikle, şirketleri tarafından ürünlerini satanlara verilen bir formun doğasında bulunur ve genellikle bir son kullanma tarihi taşır. Tüketiciler daha sonra formu doldurur ve bir makbuz veya paketin Evrensel Ürün Kodu gibi birtakım doğrulama ile birlikte postalamalarını sağlar. Bunlar genellikle doğrulama ve çek gönderme olanağı veren üçüncü taraf tasfiye evlerine gider. Paket ve reklamlarda ve perakende mağazalardaki para iadesi formlarına göz kulak olan tüketiciler genellikle önemli tasarruflar sağlayabilir.

Tüketiciler indirimleri maddi bir fayda olarak görüyorlar ve alışveriş deneyimini artırabiliyorlar. Bir diğer avantaj ise, Dahili Gelir İdaresi’nin indirimler yerine gelirten düşürdüğünü düşündüğü bu işlemler vergisizdir. Üreticiler, indirimleri satış teşvikleri olarak sürekli kullanmaya ve görünürlüğü artırmaya yöneliktirler. Perakendeciler, malları taşımaya yardımcı oldukları ve kendi adına ek iş yapmalarına gerek olmadığı için onlardan hoşlanıyorlar.

Üreticiler birçok insanın indirim sürecini takip etmeyeceğini bildiklerini, bu nedenle bir satın alma işlemini motive edebilecek ilk cazibenin üreticiye hiçbir maliyeti yoktur. USA Today’e göre: “Küçük eşyalar için aslında tasarrufları almak zaman ve emek gerektiren çabalardan daha fazla değil, bir öğe 1 ABD doları indirimden sonra 2.49 USD reklamı gerçek zamanlı olarak 3.49 USD’dir. artı 37 sent ya da daha fazlasını göndermeniz gerekiyor. Fakat, 50 dolarlık bir indirimin ardından 150 dolarlık inkjet yazıcı gibi daha yüksek fiyatlı bir öğeyle bile, geri ödeme, yüzde 100’e yakın bir yerdedir. “