içi boş kapılardaki kancaları asmak için en iyi vidalar

Boşluklu kapılar birçok ev iç mekanda standarttır. Çukur inşaat, düzgün çalışıyor olsa da, kancaları ve eşyaları kapıdan asmayı zorlaştırıyor. Oyuk bir kapının arkasında bir kanca çantası oluşturmak için en uygun şekilde uygun donanım kullanın. Kancaları yerine düzgün şekilde tutmak için birkaç seçenek vardır.

Kancalar da dahil olmak üzere çoğu eşyayı asmak için, Bu Eski Evin web sitesinde pan kafalı vidaları ve içi boş kapı ankrajlarını kullanmanızı öneririz. Pan kafalı vidalar çeşitli uzunluklarda mevcuttur. Kafanın tabanında genellikle düz bir yüzeye sahiptirler ve kendiliğinden dokunmaktadırlar. Boşluklu kapı ankrajları ile eşleştirildiğinde, pan kafa vidaları, bir kancaya yerleştirilen ağırlığı sabitleyebilir. Bu kombinasyon, diğer çapa türlerine göre kapıdan çıkma olasılığı düşüktür. Boşluklu kapı ankrajları genellikle metalden yapılmıştır. Duvarda bir delik açın, çapayı takın ve yerine dokunmak için çekiç kullanın. Ardından, vidaları yerlerine tutturmak için tepsi vidaları kullanın.

Göz kancaları, oyuk kapılar için başka bir seçenektir. Ayrı bir kanca gerektirmek yerine, bu vidalar zaten kancalı bir uca sahiptir. DIY Doctor web sitesine göre, bu kancalar içi boş bir kapı üzerinde kullanım için uygundur. Bununla birlikte, kapağa asılan ağır eşyalar, göz kancasının kapıdan çekilmesine neden olabilir. DIY Doktor, kapıya bir tabla denilen ahşap bir levhanın yapıştırılmasını ve göz kancalarını çıta içine vidalanmasını önerir.

DIY Doktor’a göre ev sahibi, kapıyı doğru bir şekilde hazırlarlarsa metal kancalarıyla birlikte verilen donanımı güvenle kullanabilir. Donanımı uygun bir şekilde sabitlemek için plastik kapı fişlerini kullanın. Bu plastik kancalar birçok çeşittir ve donanım mağazasında bulunmaktadır. Metal boşluklu kapı bağlantılarına benzer, ancak esnek plastik malzemelerden imal edilmiştir. Fişleri delinmiş bir pilot deliğine yerleştirin. Tapaları, kapının yüzeyi ile aynı seviyeye gelene kadar delik içine sıkıştırın. Ardından, paketin içerdiği donanımı kullanarak kapı kancalarını yerine vidalayın.