Havuzlar çevresinde en iyi sivrisinek kovucu

Aileler veya arkadaşlar havuzların çevresinde toplandıklarında, sivrisinekler takip etme eğilimindedir; bu nedenle, sivrisinekleri püskürtmenin bir yolunu bulma, açık havada eğlencenin gerekli bir parçasıdır. Sivrisinekler sadece tahriş edici nitelikte değil aynı zamanda hastalık taşıyıcılarıdır. Dr. André Fradin’in İç Hastalıkları Dergisi’ndeki yazılarına göre, DEET piyasadaki en etkili böcek kovucu ilaçtır.

Birçok böcek kovucu türü vardır ve sivrisineklerin hangisinin en etkili olduğunu belirlemeye çalışırken kafanız karışabilir. DEET (N, N-dietil-m-toluamide veya N, N-diethly-3-methyl-benzamide) içeren ürünler “New England Journal of Medicine” ‘e göre diğer botanik veya sentetik kovuculara göre daha uzun süre koruma sağlar. Daha konsantre formüller seyreltilmiş formüllerden daha fazla koruma sağlar. DEET 1956 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri’nde satılmaktadır ve Off, Ultrathon ve Cutter gibi spreylerde bulunmaktadır.

DEET sadece sivrisinekleri değil aynı zamanda gnats, keneler, at fıçıları ve diğer zararlıları da püskürtür. DEET içeren sivrisinek iticileri sprey, losyon, aerosol, çubuk ve sabun olarak satılmaktadır. Daha pahallı ürünler, daha yüksek bir DEET yüzdesini içeriyor. Kamp ve açık hava tedarik mağazaları genellikle bu kimyasalın en yüksek konsantrasyonuna sahip ürünleri taşırlar. DEET doğrudan maruz kalmış cilde uygulandığında en etkilidir. American Academy of Pediatrics’e göre DEET 2 aydan küçük çocuklar için kullanılmamalıdır. Küçük çocukların elinde kullanılmamalı ve gözlerin veya ağızın etrafında kullanılmamalıdır.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ayrıca DEET’e alternatifler önermektedir. Picaridin, sivrisinekleri püskürten bir başka etkin madde 2001’den beri mevcuttur. Ciltte So Soft Bug Guard Plus ve Cutter Advanced’de bulunan içeriktir. Limon okaliptüs yağı sivrisineklerden korunma sağlayabilir; bu, Kovucu maddenin bir bileşenidir.

Havuz alanları çevresinde sivrisinekle uğraşırken akılda tutulması gereken diğer şeyler var. Daimi su, sivrisinekler için bir üreme alanıdır. Dezenfekte edilen ve filtrelenen havuzlar sivrisinek üremez, ancak yüzme öncesi ve sonrasında sivrisineklerin suya erişememesi için havuz örtüsünün korunması önemlidir. Havuz örtüsünün üstündeki su haftada en az bir kez boşaltılmalıdır. Bahçenizdeki diğer duran su da kiddie havuzları veya kuş banyoları gibi ortadan kaldırılmalıdır.