genetik herpes semptomları

Genital herpes, herpes simpleks virüsü tip 1 veya tip 2 neden olan cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerine göre, vakaların çoğunluğu herpes simplex virüs tip 2’den gelir. Genital herpes muzdarip insanlar İlk yılda dört ila beş salgını beklemek. Herpesleri tedavi edebilecek hiçbir tedavi yöntemi bulunmamakla birlikte, kişi ilacı aldığı sırada salgınları azaltabilen ve önleyebilen antiviral ilaçlar vardır.

Genital herpesden mustarip olan insanlar genital bölgede kabarcıklar veya ülserler salgına neden olur. Kabarcıklar küçük, normal olarak 1 ila 3 milimetredir ve çoğunlukla gruplandırılmıştır. Normalde, kabarcıklar önce oluşur ve daha sonra ülserler oluşturmak için kopar. Herpes enfeksiyonları her zaman ağrısız değildir, ancak bunlar ihale edilebilir.

Herpes virüs olduğu için, bazı insanlar salgın sırasında bir ateş olabilir. Vücut bir enfeksiyonla savaştığı zaman bir ateş olabilir. Bu semptom Tylenol veya ibuprofen gibi reçetesiz ilaçlarla tedavi edilebilir.

Kas ağrıları bir salgına eşlik edebilir. Diğer enfeksiyonlara benzer şekilde, kaslar vücudun herhangi bir yerine zarar verebilir. Normalde, ağrı, Tylenol veya ibuprofen ile tedavi edilebilen mat bir ağrıt ağrısı olacaktır. Genital herpilerde, ilk salgınla kas ağrıları görülür, ancak bu belirti gelecekteki salgınlarda görülmeyebilir.

Genital herpesden muzdarip insanlar bir salgın olduğunda baş ağrısı yaşayabilir. Bu baş ağrısı ciddi olabilir ve migren içerebilir. Migrenler normal baş ağrısından farklıdır. Migren geçiren bir kişi ışık ve ses konusunda son derece hassas olacaktır. Ağrı birkaç gün sürebilir ve karşıt ağrı kesici ilaçlar bu semptomu hafifletmeyebilir.

Herpes enfeksiyonu üretraya da bulaşabilir. Üretrada bir enfeksiyon ortaya çıkarsa, idrar yaparken yanma hissine neden olabilir. Bu semptom acı verebilir ve son derece sinir bozucu olabilir, ancak salgın temizlendiğinde yok olacaktır. Bu belirti her genital herpes salgınıyla ortaya çıkabilir.

İhale veya şişmiş lenf bezleri, herhangi bir enfeksiyonda sık görülür. Genital herpes bir salgın ile, genital yanındaki bacak üstünde, lenf bezleri şişebilir. Enfeksiyon iyileştikçe şişme azalacak.