Fazla dopamin veya taurin semptomları

Dopamin öncelikle insan vücudunun hareketini kontrol eden bir nörotransmitterdir. İnsan vücudu tarafından doğal olarak üretilmesine rağmen, kalp hızı ve kan basıncını artırmak için sentetik dopamin formları da öngörülebilir. Taurinin aksine, dopamin beyinde veya merkezi sinir sistemini doğrudan etkileyemez.

Vücudun metabolizma için önemli olan bir amino asit olan çok fazla miktarda taurin içerdiğini gösteren çeşitli semptomlar vardır. Bunların bazıları, B6 vitamini eksikliği, çinko eksikliği ve romatoid artrit gelişimi ve karaciğer hastalığına uzun süre bir fazla miktarda taurin neden olabilir. Kalp, vücuttaki taurin çoğunluğu için depolama birimi olduğundan, uzun süre taurin fazlası, kalp rahatsızlığı geliştirme kanıtı olabilir.

Normal olarak vücut tarafından üretilen miktarlarda dopamin, öncelikli olarak hareketi kontrol altına alan küçük bir beyin uyarıcı ve daha az derecede kan dolaşımı ve metabolizması işlevini görür. Dopamin aynı zamanda beynin zevk merkezine uyarıcı olarak da işlev görür. Aşırı dopamin semptomları, kimyasalların kendisinin etkilerine benzer, yalnızca daha şiddetli. Bu semptomlar, artmış hareket / sinir bozucu duygular, tehlikeli bir şekilde artmış metabolizma hızı ve beynin zevk merkezinin aşırı uyarılması nedeniyle pervasızlığı içerir.

Hem taurin hem de dopamin aşırı miktarda zararlı olabileceğinden, vücuttaki miktarları yönetmek için bazı adımlar atılmalıdır. İlk adım fazla dopamin ve taurin alımını kontrol etmektir. Fazla miktarda dopamin yutulursa, vücut birkaç saat içinde beyindeki dopamin miktarını düzenler, ancak kas spazmları, el sıkışması veya düzensiz bir kalp atışı gibi semptomlar yaşanırsa derhal tıbbi yardım aranmalıdır.