Evinizde yangın alarmları için en iyi yerler

Yangın alarmları ve duman dedektörleri ev güvenliği ekipmanlarının önemli bir parçasıdır. Bu duvara monte cihazlar sizi ve ailenizi uykudan uyandırmak için duman veya alev tespit edildiğinde yüksek alarmlar verir. Tüm evler ve binalar duman dedektörlerine ihtiyaç duyuyor, ancak doğru sayıyı yüklemek yeterli değil. En üst düzeyde emniyet için, belirli yerlere yangın alarmları kurmalısınız.

Xenia Şehri, Ohio web sitesi, düzenli olarak erişilirse bodrum katını veya çatı katını da içeren evinizin her katında kendi yangın alarmının bulunması gerektiğini belirtiyor. Yangınlar herhangi bir bina seviyesinde başlayabilir ve şu anda bulunduğunuz yere bir yangın gelmeden önce siz ve aileniz tahliye edilmelidir. Her kat için ayrı alarmlar da alarmın, döşeme ve halı katmanları tarafından boğulmak yerine, uykucuları uyandıracak kadar yüksek olmasını sağlayın.

Seviye tavanlı çoğu evde, yangın alarmları duvardaki tavandan 6 inç aşağıda veya alarm tavana monte edilmişse duvardan 6 inç altına yerleştirilmelidir. Bu, artan duman ve ısınmanın alarmı kapatmasını sağlar. Tüneli veya tonozlu tavanlara sahip odalarda, Tucson Şehri İtfaiyesi, alarmı kemer zirvesinin yakınına yerleştirmenizi önerir. Bu tavanlar, kavisli veya açılı yüzeyleri nedeniyle farklı hava çekiyorlar.

Ulusal Müdahale Birliğinin Ulusal Yangın Alarmı Kodu, ABD Inspect web sitesinde belirttiği gibi, evlerdeki her yatak odasının dışındaki odaların yanı sıra ara sıra uyuduğu bir yangın alarmı istiyor. Yangın yayılırken uyuduğunuzda yaralanma ve ölüm riski çok daha yüksektir. Ülkenin bazı alanları, alarmların yatak odalarının dışına çıkmamak için yatak odasında olmasını gerektirir. Yatak odanızın kapısı kapalıyken uyuyorsanız, odanın içinde alarm vermek önerilir.

Yaşam alanları, özellikle alan ısıtıcıları kullandığınızda, mum yaktığınızda veya şömineniz varsa, yangınların başlamasına veya yoğunlaşmasına neden olan yaygın bir yerdir. Davis, Kaliforniya, Topluluk Geliştirme ve Sürdürülebilirlik Departmanı, her bir ortak yaşama alanının dışında en az bir yangın alarmı yerleştirilmesini önermektedir. Evin mutfağına bağlanırsa oturma odasının içine yerleştirin. Normal pişirme buharı veya duman yanlış bir alarmı başlatabileceğinden, doğrudan mutfağa bir alarm kurmak önerilmez.