evde sıkı çizmeler sıkmak

Sıkı botlar giyenlerin gününü mahvedebilir. Ayak ve ayak bileği etrafında sıkı çizmeler birkaç saat içinde ağrılı kabarcıklara neden olur. Zamanla giyilirse, sıkı botlar genellikle ayak ve ayak bileği yaralanmalarına neden olur, çünkü rahatsızlık kullanıcıyı doğal olmayan ve yaralanmaya yol açan yollarla zorlar.

Ayakkabıların üzerine püskürtünüz veya ayakkabı gerici sıvıyı uygulayınız. Püskürtme çizme derisinin liflerini rahatlatır ve derinin ayakların basıncına tepki olarak gerilmesini sağlar.

Ayakkabı germe sıvısını uyguladıktan sonra birkaç saat boyunca botları giyin. Aşınma ile çizmeleri harcanan zaman, derinin kalınlığına ve çizmenin ne kadar sıkı olduğuna bağlıdır.

Ayakkabılarla gerdirilen sıvı uyguladıktan sonra çizmeyi giymek yerine önyükleme sedyesini önyükleme yerine yerleştirin. Önyükleme sedyeleri temelde uzun saplı ayakkabı sedyeleridir – ayakkabı sedyeleri boyuna kesilmiş ahşap ayak şeklindeki bloklardır. Ahşap bloğu istediğiniz ayakkabı ebadına genişletmek için sedyeyi taktıktan sonra krankı çevirin. Birkaç saat veya gün için çizme bırakın.

Ayakkabı gerici sıvı ve mekanik ayakkabı sedyeleri her biri kendi başına etkilidir. Bununla birlikte, en etkili sonuçlar her ikisini de kullanarak gelir.