ev ipoteğini yeniden finanse etmek için en iyi bankalar

Evinizi yeniden finanse etmek için en iyi bankanın ilk özelliği, krediyi yapmak için istekli olmasıdır. İpotek refis bir sürü yapmak için kullanılan birçok banka şimdi daha az yapın. Diğer önemli bir özellik, size düşük bir yeniden finansman oranı sağlamak için istekli olmasıdır. Verimli bir yeniden finansman süreci, iyi müşteri hizmeti ve doğru kayıt tutma gibi “en iyi” birkaç başka yönü var, ancak ödünç verme ve rekabetçi fiyatlarla bunu yapma isteği en önemli olabilir.

Bir zamanlar, ipotek kredisinin en iyi kaynağının, ilk ilk ipotek veya bir yeniden finansman, mahalle bankanız oldu. Ancak şu an “mahalle bankası” muhtemelen bir konglomeranın yerel şubesidir. Ne yazık ki, büyük bankalar ev sahiplerine eskisinden daha az borç veriyor. QualifiedMortgage.org makalesinde 2010 yılında beş büyük Amerikan bankasının toplam ipotek fonlarının üçte ikisini homebuyers ödediğini, ancak 2014 yılına kadar toplam kredinin sadece yarısına ödediğini belirtti.

Büyük adamlara başvurmada herhangi bir zararı yok: Bank of America, Citibank, Chase, Wells Fargo veya BNY Mellon. Ancak, mutlaka en iyi ipotek anlaşmasının onlardan geleceği durumu değil. Küçük bankaların, bölgesel bankaların ve daha büyük kredi birliklerinin uygulamanıza daha olumlu bakacağını görebilirsiniz. Bu, özellikle küçük borçlular – ev sahipleri 250.000 dolardan daha az refinansman için – ve FICO puanı 740’ın altındaki kişiler için geçerlidir. Örneğin, Bank of America, posta kodunuza ve düşük kredi puanınıza yanıt olarak kredi faizlerini yukarıya doğru ayarlar. Daha küçük bankalar, kredi puanının ağırlıklandırılmış faiz oranını biraz daha az titizlikle kalibre etme eğilimindedirler. Ya size “gidiyor” oranlarında bir kredi verebilir ya da tamamen size dönüşebilirler.

En iyi fiyatların bulunmasının birkaç yolu vardır. Aralarında bulunan banka olan çevrimiçi kaynaklarda, her bir bankanın mevcut fiyatlarına ilişkin ipotek oran tabloları bulunur. Bunlar sık ​​sık değişiyor, bu nedenle yeniden finansman sürecini izleyerek kontrol tutmaya devam ediyorsunuz. Bu kredi oranı sitelerinin çoğunun, ilk ipotek veya yeniden finansman olsun, FICO puanı, posta kodu, peşin ödeme yüzdesi ve kredi amacı girmenizi ister. Bütün bu faktörler kredi oranınızı etkiler. Refinans oranları, ilk ilk mortgage oranlarından biraz daha düşük olma eğilimindedir. Ayrıca refiğinizin VA veya FHA kredisi olup olmadığını belirtmenizi isterler. Gazi İşleri veya Federal Konut İdaresi tarafından sigortalanmış olan krediler genelde olmayanlardan daha düşük oranlara sahiptir.

En iyi refini bulmak için yerel bir ipotek komisyoncusu aracılığıyla gitmek hala mümkün olsa da, bu günlerde Ödünç Ağaç gibi daha büyük çevrimiçi kredi verme sitelerinden birine gitmek genellikle daha verimli. Bu şirketler sürekli olarak borç verenin oranları ve politikalarını izler ve kredi profiliniz olan birisine kredi verecek olan en düşük beş kredi veren beş ila dokuz krediyi teklifte bulunur. Lending Tree, işletme modelini tanıtmazken, bir değerlendirme sitesi, Borçlanma Ağacı’nın her bir borç verene 27 $, bir başvuru başına da 1.000 $ ‘a kadar ücret verdiğini belirtti. Borçlu değil, borç verenler olsa da, sonuçta bu ücretler kredinizin maliyetini arttırır. Bununla birlikte, Kredi Ağacı’nın ücreti, hala, geleneksel ipotek komisyoncusu ücretinden daha azdır ve bu ücret genellikle kredinin yüzde 1’idir.