estetisyenler için vergi iadesi

Bir estetisyen olarak, işinizi yürütmekle ilgili masrafların çoğunu federal gelir vergilerinizde kaldırabilirsiniz. İşletme harcamaları, işletme yönetimi için gerekse de, küçük bir işletme sahibi üzerinde ciddi bir finansal zorluk çıkarabilir. Federal vergi kesintileri, mesleğinizde faaliyet göstermeye devam etmek için kullandığınız işletme geliri için hükümeti fazla ödemek istememenizi sağlar.

Estetisyen işinizin günlük operasyonuyla doğrudan ilişkili masraflar vergiden düşülebilir. Örneğin, cilt bakımı ürünleri, havlu ve sıhhi tesisat ürünleri gibi salon sarf malzemelerinin yenilenmesine yardımcı olmak için kullandığınız fonların yanı sıra kiralık, sağlık sigortası ve teçhizat için ödediğiniz para indirilemez bir masraf olarak nitelendirilir. Bir muhasebeci ödediğiniz parayı profesyonelce takip edip iş gelir vergilerinizi hazırlamak için düşebilirsiniz.

IRS Yayın 970, işinizle ilgili eğitim harcamalarınızı sizin ve çalışanlarınız için düşürebilir diyor. Başka bir deyişle, Kuzey Carolina gibi bir devlette yaşıyorsanız, estetik lisansınızı ve kaydınızı korumak için her yıl en az eğitim gerektiren eğitim saatlerini gerektiriyorsanız, federal gelir vergilerinizde devam eden eğitim ücretlerini düşebilirsiniz. Estetik lisansınızı yenilemek için eyaletinizin kozmetoloji kurulunu ödediğiniz ücreti de düşebilirsiniz.

Estetisyen iş masraflarınızdan birçoğunun bir vergi indirimi karşılığı olmasına rağmen, IRS bazı masrafları – özellikle işinizin başlangıç ​​aşaması sırasında maruz kaldıysanız – yararlanmak ister. IRS Yayın 535, işletme maliyetlerini, ekipman maliyetlerini ve işinize yaptığınız iyileştirmeleri değerlendireceğiniz üç maliyet türünden birini içerdiğini söylüyor. Yatırım harcamaları için vergi indirimi yapamazsanız da, harcamaların bir kısmını varlık amortismanı, amortisman veya tükenme indirim yöntemleri ile kurtarabilirsiniz.

Kendi estetik uzmanlığınıza sahip değilseniz, bunun yerine başka bir kişinin istihdam ettiği estetikçi olarak çalışıyorsanız, operasyonel bir gider vergisi indirimi söz konusu olmayacaktır. Bununla birlikte, vergi yılı boyunca işvereninizin size geri ödemediği herhangi bir iş masrafını düşebilirsiniz. Örneğin, işverenden bir geri ödeme almadan kendi malzemelerinizi satın aldıysanız, cep dışı giderlerinizi IRS Form 2106’da çalışanların iş harcamaları olarak düşebilirsiniz. Buna ek olarak, size en çok vergi kesintisi olan bağımsız estetisyen olarak, işveren tarafından ödenen Sosyal Güvenlik vergilerinden ve işsizlik yardımı uygunluğundan bir çalışan olarak yararlanırsınız.