en iyi ödeme yapan şoför işleri

Birçok kişi yeni insanlarla tanışabilmek, esnek saatler yaşayabilmeleri ve açık yolu deneyimleyebilmeleri için sürücüler olmayı tercih ediyor. Sürücüler, işe bağlı olarak 18 tekerlekli, teslimat kamyonları ve daha küçük araçlardan sorumludur. Gıda, tıbbi ve ulaştırma endüstrisinde sayısız şoför işi mevcut olsa da, ücret skalasının en üstünde birkaç iş göze çarpıyor.

Organ nakliyecisi, organları toplatmak ve kritik hastaların nakilleri beklediği hastanelere teslim etmekle yükümlüdür. Kan örnekleri ve insan dokusu gibi diğer tıbbi numuneleri taşımak da gerekebilir. Simply Hired’e göre, organ kuryeleri yılda ortalama 47.000 dolar kazanıyor. Eğitim gereksinimleri şirkete göre değişir, ancak tüm kuryeler kapsamlı bir röportaj ve arka plan kontrolü yapmalıdır. Duyarlı tıbbi numunelerin düzgün bir şekilde işlenmesini öğreten HAZMAT eğitiminde sertifikalandırılmaları da gerekiyor.

Şoförler, limuzinler ve kasaba araba sürmekten sorumludur. Sıklıkla bireyleri veya geniş grup insanlarını iş toplantılarına ve sosyal etkinliklere götürürler. Aracın müşterileri için sık sık beklemek zorunda kaldıkları için çok fazla boş vakit geçirebilirler. Pay Ölçeği’ne göre, şoförler yılda 14.400 dolarla başlıyor ve 20 yıllık tecrübeden sonra 66.806 dolara kadar çıkabiliyorlar. Bu, şirketten şirkete farklılık gösterir. Kişisel bir şoför olarak işe alındıysan, sıklıkla müşteri ile kendi maaşını görüşebilirsin. Potansiyel çalışanların iyi sürüş kayıtlarına sahip olmaları gerekir ve birçok şirket en az 25 yaşında bir yaş tercih etmektedir.

Kamyon şoförleri karayollarında sayısız saat geçiriyor, sık sık gecenin bir yarısında sürüyor. Kabinler evlerine dönüşürler; burada çalıştıkları, yiyip uykusu vardır. Kamyon sürücüleri, yiyecek sarf malzemelerinden mobilyalara kadar çok çeşitli malzemeleri nakletmektedir. Kazalarını sürekli olarak izlemeleri ve kazalarda önlenebilir yolda sürekli uyanık olmaları gerekiyor. “Işık” veya teslimat hizmetleri sürücüleri 26.000 liranın altındaki araçları işletmektedir. “Ağır” veya traktör-römork sürücüleri, 26.000 £ veya daha fazla ağırlığa sahip araçlarda çalışırlar. Gerçekten, sürücüler yılda ortalama 53.000 dolar kazanıyor. Bununla birlikte, daha fazla kazanma potansiyeline sahipler, çünkü kilometre değeri ödeme için düşünülüyor. Tüm sürücülerin, Motorlu Araçlar Departmanından ticari bir sürücü belgesi (CDL) almaları gerekir.