en iyi koku giderme maddeleri

Evinizde kötü bir koku bulunması hoş olmayan bir deneyimdir. Sebep, çöp toplama işleminden evde beslenen hayvan defekasyonuna kadar bir çocuk kazaya kadar değişebilir ancak sebep kaldırıldıktan sonra bile koku kalabilir. Bir takım koku giderme maddeleri, ya kokuyu emerek ya da buna karşı koyarak evinizi düzenli kokularına geri getirme sürecini hızlandırabilir.

Beyaz sirke, kir, yağ, halı lekelerini ve diğer kirleri temizlemek için evin her yerinde kullanılabilen çok etkili bir temizlik maddesidir. Ayrıca, evinizden rahatsız edici bir kokuyu gidermek için çeşitli yollarla kullanılabilen bir doğal deodorantdır. Kokudan kurtulmak için beyaz bir sirke bir hayvan lekesine püskürtün. Mutfak kokuları, pota sirke ile doldurulup kaynatılır ve buharın odanın dolmasına izin vererek alınabilir. Sirke soğutulduktan sonra sirke kokusu birkaç dakika içinde kendiliğinden yayılır. Çöp kutuları ve kanalizasyon kanallarının dezenfekte edilmesi ve deodorize edilmesi için de kullanılabilir.

Pişirme tozu kokuları emer ve bu nedenle kokunun birikmesini önlemek için buzdolabında ve derin dondurucularda sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda halı üzerine de faydalıdır çünkü lekelere veya kokulu alanlara serpip gece boyunca bekletebilirsiniz. Bundan sonra, pişirme tozu süpürülerek temizlenebilir ve onunla çok fazla koku alacaktır. Fırında gazlı içecek ayrıca, açık bir kutunun bir kampçıya veya bir süre kullanılmayacak diğer sınırlı alana bırakılabilmesi bakımından da yararlıdır ve kalıp veya bayat havanın kokusunun süzülmesine engel olur. Koltuk altı kollarına uygulandığında, vücut kokusu için pişirme soda da kullanılabilir.

Bleach güçlü bir dezenfektan olarak kullanışlıdır, çoğuna neden olan mikropları ve bakterileri öldürerek kokuları ortadan kaldırır. Ağartıcı çok dikkatli kullanılmalıdır çünkü çok aşındırıcıdır ve temas halinde cilde zarar verir. Kullanmadan önce her zaman su ile seyreltilmeli ve solmayı önlemek için önce renk testi yapmadan kumaş veya halı üzerine kullanılmamalıdır. Çamaşır suyu, kanalizasyonların dezenfekte edilmesi ve banyoların kokularının giderilmesi için kullanışlıdır. Ağartıcı dumanları solunduğunda zehirlidir, bu nedenle kullanırken bölgeyi iyi havalandırın.