en iyi bülten yazı tipleri

Geçerli masaüstü yayıncılık araçlarını kullandığınızda, bülten oluşturma işlemi her zamankinden daha kolay olur. Bununla birlikte, bülteninizi olabildiğince açık ve okunabilir kılmak için doğru yazı tiplerini ve yazı tiplerini seçmeniz gerekir. Yazı biçimleri iki temel kategoriye ayrılır: Serif, karakterin temel biçimine eklenmiş küçük, sivri-süslemeli süslemeler ve sans serif, ilave dekoratif gelişmeden yazıtipleri. Baskı ve elektronik haber bültenlerinde akıllıca kullanın.

“Yazı tipi” ve “yazı tipi” terimleri genellikle karıştı. İkiside de kullandığımız çeşitli harf ve sayı stillerine atıfta bulunmakla birlikte, her terimin birbirinden farklı bir anlamı vardır. Yazı biçimleri, Garamond, Helvetica ve Times New Roman gibi yayıncıların kullanabileceği çeşitli stil stilleridir. Fontlar, seçebileceğiniz farklı türde ebat ve ağırlıkları temsil eden yazı biçimlerinin alt kümesidir. Bülteniniz için hem doğru yazı tiplerini hem de yazı tiplerini seçmelisiniz.

Web tasarımcıları genelde Web’de görüntülenen metin için sans serif yazı biçimini seçerler. Elektronik medyayı yayınlayanların fikir birliği, Helvetica, Arial, Trebuchet ve Verdana gibi sans serif yazı biçimlerinin serif kuzenlerine elektronik ortamda gösterildiğinde okunması daha kolay. Sans serif türü, internet çağında doğru seçim gibi hissedilen belirgin bir modern görünüme sahip temiz ve basit bir formattır.

Baskı malzemesi söz konusu olduğunda, grafik tasarımcılar serif yazı biçimlerini kağıt belgeler için tercih etme eğilimindedirler. Sans serif yazı karakterleri Web’de iyi çalışırken, serif yazı karakterleri basılı sayfa için en iyi seçimdir. Serif yazı tipleri genelde sans serifden daha kolay okunur ve geleneksel bir görünüm ve his sunar. Bununla birlikte, grafik tasarımcılar, bazen, bir başlıkta büyük bir nokta boyutu çağırıldığında basılı yayınlarda bazen sans serif türünü kullanıyorlar.

Bilgisayarınızda yüklü yazı tipleri dışında, neredeyse sınırsız sayıda açık kaynaklı yazı tipi Web’den indirilebilir. Açık kaynaklı fontlar çevrimiçi olarak yayınlanan ve yaratıcılara bildirmeden ticari veya ticari olmayan herhangi bir amaçla kullanılabilen veya değiştirilebilen ücretsiz fontlardır. Açık kaynak fontları sunan siteler The Open Font Library, Adobe Edge Web Fontları, TypeDepot ve Freeware Fonts Project’i içerir.