dumanı kokularını durduran spreyler veya koku giderme maddeleri

Ev yangınından sonra, tüm eviniz kurum bulacaktır. Evinizdeki kurumları ve kurtarmaları tamamen ortadan kaldırsanız bile duman gibi kokular alabilirler. Evinizde birisi sigara içiyorsa, eviniz de duman gibi kokabilir. Bu duman kokularını, kokuyu emen ve nötralize edecek sprey ve koku giderme maddeleri ile çıkartabilirsiniz. Hava spreyi kullanmayın; sadece kokuyu örterler, ancak onu çıkarmak için hiçbir şey yapmazlar.

Beyaz sirke, aslında sigara dumanı gibi kokuları emen doğal bir temizlik çözeltisidir. Kullanmak için bir sprey şişesine beyaz sirke ile doldurun ve beyaz sirke, duman gibi kokan evinizin alanlarına püskürtün. Bu yüzeylerde sirke kurutun. Yüzeyi oymaya ya da yüzeye çıkardığı için doğal taş üzerine sürmeyin.

Duman gibi kokan bir odadaki kokuları nötralize etmeye yardımcı olacak başka bir üründür amonyaktır. Kullanmak için bir kabı amonyakla doldurun ve odanın ortasına yerleştirin. Amonyak tamamen buharlaşıp birkaç dakika boyunca orada bırakın ve duman kokusu odadan gider.

Ozon spreyleri, odadaki ve evinizdeki yüzeylerin kokularını nötralize eden ve çıkaran spreylerdir. Ozon spreylerini, donanım veya ev geliştirme mağazalarından satın alabilirsiniz. Profesyonel koku giderme teknisyenleri profesyonel ozon spreylerini kullanacaktır.

Dumandan gelen kokuları havadan kaldırmak, ikinci el sigarayla ilgili hasarları ortadan kaldırmaz. Sigara, benzen, formaldehit ve arsenik de dahil olmak üzere potansiyel olarak kansere neden olabilecek birçok zararlı kimyasal madde içerir. İkinci el duman diğerlerini bu kimyasallara maruz bırakır. Duman kokusu baş ağrısı, mide bulantısı ve diğer hastalıklara neden olabilir.