diş ağrısı grip

Sık görülen bir soğukluğun aksine grip, burun ve boğazdaki hava yolu yoluna bulaşan bir influenza virüsü nedeniyle oluşur. Gribin belirtileri ateş, zayıflık, öksürük, baş ağrısı ve ağrıları içerebilir-bazen dişlerde bile.

Sinüs ağrısı üst sırt dişlerine erişebilir ve bir boşluk geliştirip geliştirmediğinizi merak uyandırır. Gribe yakalanırsanız, bu ağrı sıklıkla enflamasyon veya enfeksiyon nedeniyle maksiller sinüslerde sıvı basıncından kaynaklanır.

Uzun süren bir soğuk algınlığı ve grip, sinüs enfeksiyonuna veya sinüzit yol açabilir. Bu, sinüs boşluklarını astarlayan mukus zarlarını infekte eder, böylece daha fazla mukus salgılamasına neden olur.

Sinüs enfeksiyonunun bir sonucu olarak, sinüslerinizdeki pasajlar bloke olur. Bu sıvı basıncı, dişlerinize bağlı maksiller bölgede yoğun ağrı yaratabilir.

Genellikle ağrıyan dişlerinizin diğer semptomlara bakarak diş bakımı yerine gribe ve sinüse bağlı olduğunu tespit edebilirsiniz. Sinüs diş ağrısı çoğunlukla çene kemiği ve diş etlerinde hassasiyetle, baş ağrısı, halsizlik ve burun akması ile birlikte gelir.

Soğukluğunuzu bir haftadan fazla yaşadıysanız ve yukarıda bahsedilen belirtilerden bazıları ile birlikte sinüs ağrısı nedeniyle dişlerinizde ağrı yaşıyorsanız, doktorunuzla randevu almalısınız. Şans eseri sinüs enfeksiyonunuz var ve antibiyotik gerekebilir.