Daha yüzücüler için yüzme egzersizleri

Yüzücü yüzgeçlerle etrafa sıçramak sadece kiddie havuzuyla sınırlı değil, çünkü daha yaşlı yüzücüler suyun içine giriyor. Amerikan Emekli Kişiler Birliği’ne (AARP) göre, su egzersizleri yaşlı bireyler için mükemmeldir, çünkü tam vücut direnci eğitimi sunan düşük etkili bir egzersiz yapmaktadırlar. Vücut suda doğal olarak daha açık olduğundan, havuzda egzersiz eklemlerinizde son derecede naziktir.

Havuza başlamadan önce, su egzersizi için doğru ekipmana sahip olduğunuzdan emin olun. Sualtında yüzmeyi planlıyorsanız bir mayo ve bir gözlük gerekir. Kendinize güvenen yüzücüyseniz veya yüzmeyi bilmiyorsanız yüzme ceketi, flotasyon yüzüğü veya yüzen erişte erişte gerekir. Egzersize dalmadan önce, vücudunuzu ilk önce 5 ila 10 dakika ısıtarak harcamanızı öneririz. Havuzun sığ ucunda yürüyün veya hafifçe koşun veya kaslarınız ısınmak için kalbin ve akciğerlerin egzersiz için hazır olmasını sağlamak için havuzun etrafında birkaç yavaş tur yapın.

Mayıs 2007’de Sports & Exercise’de Tıp ve Bilim bölümünde yayınlanan bir araştırmaya göre, su bazlı bir egzersiz programına katılan yaşlı kadınlar, çevikliklerinde yüzde 20’lik bir artış ve yüzde 22’lik bir artışla merdivenleri kolaylıkla tırmanıyorlardı. arazide aynı egzersizleri gerçekleştiren kadınlarla karşılaştırıldığında. Su aerobiği rutinleri, hem kardiyovasküler hem de esneklik ve güç eğitim öğelerini içeren etkili etkili bir egzersiz arayan eski yüzücüler için mükemmel bir egzersiz seçeneğidir. Daha zorlayıcı bir su aerobiği egzersizi arıyorsanız, havuzun derin ucunda yüzme yelek kullanarak derin su akışı düşünün.

Kendinize güvenen yüzücü iseniz, havuz etrafında yüzme turları sadece kaslarınızı güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda kalbinizi ve solunum sağlığını da destekler. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne göre, yüzme egzersizleri dengeli zihinsel sağlığın korunması için de yararlıdır. Toplam vücut sağlığı için haftada dört ila beş 30 dakikalık oturumlar için havuza girmeye çalışın. Egzersiz süresince, favori yüzme vuruşlarınızdan (serbest stil, sırt vuruşu, kelebek veya kurbağalama) alternatif olarak tüm büyük kas gruplarını içeren tam vücut egzersizleri yapabilirsiniz.

Her zaman bir cankurtaran hediyesi ile yüzün. Kendinize güvenen yüzücüyseniz veya yüzmeyi bilmiyorsanız, yüzme dersleri almaya asla yaşlanmazsınız. Havuza olan güveni güçlendirmek, sizi suda daha zorlu egzersizleri denemek için ilham verebilir. Su egzersizleri, yaşlı bireyler ve yaralanmalar, eklem iltihabı, osteoporoz, fibromiyalji ve dejeneratif hastalıklardan mustarip olanlar için önerilir, ancak havuzda egzersiz yapmaya başlamadan önce doktorunuza danışmak daima güvenlidir.