çocuklar için en iyi ücretsiz oyunlar

Çocuklar, eğlenceli, heyecan verici ve zorlayıcı olabileceği için oyun oynamayı severler. Çocuklar için birçok oyun etkinliği aynı zamanda eğitim verirken sosyal becerileri geliştirir ve açık hava oyunları çocukları büyütür ve hareketlendirir. Çocukların oyun oynaması için para harcamak zorunda değilsiniz. Dışarıda veya bir bilgisayarda oynayacakları çocuklar için ücretsiz oyunlar bulunmaktadır.

Evinizde bir bilgisayarınız varsa, çocuklar için ücretsiz oynamak için eğitimli ve eğlenceli oyunlar sunan birçok web sitesine erişebilirsiniz. Bu web sitelerinin çoğunda bellek, mantık, okuma ve matematik becerileri tanıtan oyunlar bulunur. Çocuklar, çevrimiçi oynarken aynı anda çeşitli beceriler geliştirip eğlenerek eğlenebilirler. Evinizde bir bilgisayar yoksa, yerel kütüphanenizi kontrol edin; birçoğunun, çocuklar için ücretsiz oyunlar içeren veya çevrimiçi olabilmek için kullanılabilecek bilgisayarları vardır.

Çocukları hareket ettirmek için, dışarıda oynanan ücretsiz oyunları düşünün. Çocuklar en hızlı takım olmak için yarış rölelerine sahip olmak için takıma bölebilirler. Eğer bir topunuz varsa, çocuklar futbol maçını oynayabilirler. Bir başka açık hava oyuncusu dondurma etiketidir; burada bir çocuk “It” olur, diğer çocukları peşinden koşar ve ağaç haline gelmeden önce dondurulmuş olarak etiketlenir. Eğer bir atlama ipiniz varsa, çocuklar farklı atlama kafiye atlayabilir; kendi çocukluğunuzdan hiçbirini hatırlamazsanız, bunlar çevrimiçi olarak bulunabilir. Bu tür ücretsiz açık hava oyunları, çocukları egzersiz yaparken ekip oluşturma becerileri geliştirir.

Sıcak aylar boyunca çocuklar bahçenizde, havuzda veya topluluk havuzunda çeşitli su oyunları oynarlar. Küçük çocuklar suyun tadını çıkarabilirler. İhtiyacınız olan tek şey bir kova su ve boya fırçasıdır ve araç yolunu, kaldırımları veya hatta evi boyamalarını sağlar. Bir havuzunuz varsa, ebeveynler ve çocuklar “Marco Polo” su oyununu oynayabilir. Ebeveynler gözlerini kapatır ve çocuklar havuzda yayılırken on’a kadar sayar. Ebeveynler “Marco” diyor ve çocuklar “Polo” ile yanıt veriyor. Amaç, ebeveynlerin gözlerini açmadan – kim hareket edebileceklerini – bulmaktır. Havuzunuz yoksa, sadece su hortumu kullanın. Havaya akarken bir hortum püskürtebilir veya çocuklar çimlerin veya çiçeklerin sulanarak kendilerini eğlendirebilirler.

Çoğu geleneksel oyun, çocukların oynamaları için bir şeye mal olmazlar. Ördek, ördek, kazın çocuğu bir daire içinde otururken bir çocuk çocuğun başına her seferinde “Ördek” i hafifçe dokunarak çember boyunca dolaşır. Çocuk “Kaz” derdiğinde, o çocuk diğer çocuğun yerinde oturmadan önce ayağa kalkmalı ve diğer çocuğu daima çemberin etrafında kovalamalıdır. Tebeşiriniz varsa, çocukların oynamaları için kaldırımda bir sıçrama tahtası tahtası çizin. Çocuklar ayrıca herhangi bir açık alanda oynanabilecek Kırmızı Işık, Yeşil Işık oynamayı çok seviyorlar. Bir çocuk diğer çocuklardan uzak durur ve “Kırmızı ışık” veya “Yeşil ışık” diyor. Kırmızı, çocukları durdurur, yeşil çocuklar çocukları yapar. Nesne, çocukların komutları çağıran çocuğa ulaşması, bunu yapan ilk kişi yuvarlak galibiyet alır ve bir sonraki sefer ışıkları çağırır.