çizgi yemek pişirmenin temelleri

Çizgi aşçılar genellikle mutfak hiyerarşisinin ortasında, şefin aşağısında ve hazırlık aşçının üstündedir. Hat pişirenleri, çeşitli pişirme yöntemlerinde yeterlilik göstermeli, sıkı sağlık ve güvenlik standartlarına uymalı ve tam hızda çalışan bir mutfağın sıcaklığında ve telaşlı atmosferinde dayanıklılık ve hatta öfkeyi korumalıdır. Bazı aşçılar mutfak akademilerinde eğitim görürler ve ilk işe geldiklerinde gıda zincirini yukarı kaldırırlar — diğerleri aşağıdan başlar ve yoluna devam eder.

Hazırlık aşçı olarak yetenekli ol. Çoğu aşçı hazırlık pişirken başlar, sebze ve etleri keser, çorbalar, sostanlar ve salatalar hazırlar ve porsiyon boyutlarında menü öğeleri hazırlar. Sakın başım darmadağınık olmayın. Bazı hazırlık aşçılar sadece salatalar hazırlar ya da fırında pişirir veya çorba yapar. Şefin şefinden farklı görevler isteyin ve hepsiyle elinden gelenin en iyisini yapın. İyi hazırlık pişirici, yemek tarifi yakıp yok etmek suretiyle yiyecek harcamadan hızla çalışır. Bir çizgi yemekçisi veya sous chef, özensiz hazırlık çalışmasını tanır. Çalışmalarınızı tutarlı bir şekilde iyi yaparak üst düzey yazılımlardan tanınma — ve tersi değil

Zanaatkarınızı inceleyin. Restorandaki menüden başlayın ve kendi mutfağınızdan başlangıçtan bitişe kadar yemek yiyin, kaçak avadan kızartma ve kızartmaya kadar çok sayıda pişirme yöntemi uygulayın. Pişirme yöntemleri hakkında sorular sorarak ekibinizdeki deneyimli kişilerden öğrenin. Somonun bir seferde neden haşlanmış olduğunu ve diğerinde pişirildiğini anlayın. Bazı gıdaların neden diğerleriyle eşleştirildiğini öğrenin. Baharatların yemeklere girdiğine ve menüde mevsimlik gıdaların hangi yemekte gösterildiğine dikkat edin. Pişirmenin temellerini anlamak, hat pişirmek için gereklidir.

Takım oyuncusu ol. Zamanında, temiz üniforma içinde ve tüm vardiya üzerinde çalışmaya hazır görünün. Aşçılar sıklıkla uzun saatler vaktiyle çalışıyor, ayakları üzerinde molalar için az zaman var. Yoğun bir restorandaki hat aşçılar, saat 4: 00’de çalışmak için gösterilebilir ve gece yarısına kadar hareket etmeyi bırakmazlar. Devam edemeyen veya sürekli iyi performans göstermeyen bir aşçı merdiveni yukarı çıkmaz. İhtiyaç duyduğunuzda iyi bir tutum ve isteklilik, ilerlemeye hazır birinin işaretidir. Bir çizgi yemekçisi, bir yer değiştirme gösterilene kadar doldurmayı teklif ederek hasta çağırıyorsa girişimi gösterin.

Bir yerel kolejde yemek dersleri alabilir veya tam zamanlı bir mutfak akademisine kayıt olabilirsiniz. Bazı restoranlar bugün aşçılarından resmi eğitim almayı gerektirir. Bir mutfak eğitimi, bazı insanlar için öğrenmeye elverişli bir atmosferde pişirme ve pişirme yöntemlerinin temelini oluşturmaktadır. Bir başka fayda olarak, okullar genellikle tamamlandıktan sonra işe yerleştirme önerirler.