çarpışmadan en iyi enerji içecekler

Enerji içkileri, atletizm performansından önce veya uzun bir çalışma oturumu öncesinde vücudunuzu daha iyi bir hale getirmek için harika bir yoldur, ancak birkaç saat sonra gelen kaçınılmaz enerji kazası onları birçok insan için pratik bir seçim yapabilir. Ancak kafeinli enerji içeceklerinden kaçınarak, herhangi bir enerji kazası olmaksızın enerji artışının tadını çıkarabilirsiniz.

SoBe, kafeinsiz olduğu bildirilen birkaç popüler enerji içeceği yapar. Enerji içecekleri şu an Life Water etiketi altında pazarlanıyor, 0 kalorilik bir içecek ve birkaç farklı aroma içeriyor. Enerjiyi artırmaya yardımcı olan ana maddeler, B3, B5, B6 ve B12 vitaminleri ile otlar Gaurana ve Ginseng’tir. B vitaminleri, bitkilerle birlikte, kafein ile ilişkili enerji kazası olmaksızın enerjiyi artırmaya yardımcı olur.

Blast Energy Drinks, popüler bir enerji içeceğinin başka bir üreticisidir. İçeceklerin çoğu kafein açısından çok düşüktür ve birkaçı tamamen kafein içermez. İçecekler farklı lezzetlerle karşı karşıya kalır ve çoğunluğu B vitamini ailesinden olan vitaminler olup, bazı lezzetler de C vitamini içerirler. Hangi lezzeti seçtiğinize bağlı olarak, çok az veya hiç kafein çok fazla enerji kazası yaratmamalıdır.

Yerba Mate, enerji içeceğinden daha çok bir çay olarak düşünülür, ancak bazı şirketler yerba mate içeceklerini teneke kutulara pazarlar. Ancak ister çay yaprakları ister bir kutu seçerseniz yerba mate mükemmel bir enerji güçlendiricisi olarak kabul edilir. Çoğu diğer enerji içeceğinin aksine, aktif maddeler karmaşıktır ve tamamen anlaşılamamıştır. Yerba arkadaşında çok fazla kafein yoktur ve çoğu insan pek çok ya da herhangi bir enerji kazası geçirmez.

Çoğu kafeinsiz enerji içeceğinin aktif maddeleri B familyasından alınan vitaminlerdir, bu nedenle kendi enerji içeceklerinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Herhangi bir eczanede, B-kompleks vitamin veya B6 ve B12 vitaminleri bulunur; bunlar, enerjiyi artırmak açısından iki önemli B vitaminidir. Tabletleri bir meyve içeceği veya çay ile alınız veya içeceğinizde çözdürünüz. Kendi enerji içeceğinizi yaparak, ne içtiğiniz tam olarak bilinir ve enerji çökmelerini önleyebilirsiniz.