beton bloklar için en iyi çapalar

Beton bloklar için en iyi demirleri bulmak istediğinizde, duvarınızın ağırlığı, duvarın yoğunluğu ve güvenliğini sağlamak istediğiniz öğeler gibi belirli projenizin özelliklerini dikkate almanız gerekir. Vidaları destekleyen, sadece vidayı tek başına tutmayı zorlaştıran uygulamalarda belirli çapaları seçebilirsiniz. Betonla iyi çalışan bir çapa taktıktan sonra, bitkiler, dolaplar ve raflar gibi çeşitli nesneleri sabitlemek için çapaya bir vida takabilirsiniz.

Katı betondaki ağır iş uygulamalarında ışığı korumak için kama bağlantılarını tercih edebilirsiniz. Bu, beton üzerine monte edildikten sonra çıkarılması zor olan güçlü bir çapalıdır. 1/4-inç ila 1 1/4-inç çapları ile kullanılabilir. Delik boyutu, kama kenetiyle aynı boyuttadır. Örneğin, 1/4 inçlik kama kenetinin 1/4-inç deliğine ihtiyacı vardır. Buna ek olarak, kama ankrajı betonun içinde genişler ve pasmaya direnir.

Hafif yapı malzemesi, avlu güverteleri, raflar, dolaplar ve tırabzan gibi ağır projelerde beton bloklara manşon bağlantılarını takın. Bu tip çapa pilot deliğinin duvarlarını sıkıştırır ve vidayı konumunda iterken sıkar. Bir manşon çapının boyutu, duvardaki delik ile aynı boyuttadır. Örneğin, 3/4 inç çaplı bir çapa için 3/4 inçlik bir delik gerekir. Genel olarak, meşe palamudu, yuvarlak, altıgen ve düz dahil olmak üzere dört farklı kafa stili tel örgü bulacaksınız. Buna ek olarak, bu tip çapa için mevcut çaplar 1/4 ila 3/4 inç arasında ve uzunluk 6 1/4 inç kadar uzanır.

Drop-in ankrajlar, katı beton materyallerin orta ve ağır uygulama alanlarında iyi çalışır. Ankrajı kurduğunuz duvardaki yeri bozmadan bu tipteki çapayı çıkarabilir ve değiştirebilirsiniz. Çapa betonun içinde genişler ve çapa önceden kurulmuş bir vida ile gelir, bu nedenle beton malzemenin içine yerleştirmeden önce bir açılır ankor montajı yapmanız gerekmez.

Kurşun vida bağlantıları hafiften orta seviyedeki beton bloklardaki yüklere sağlamlık kazandırır ve paslanmayı önler. Kurşun vida çapası, uygulama için kullanacağınız metal vida çapıyla aynı boyuttadır. Fikstürü, eşyaları koruma yeteneğini değiştirmeden çıkarabilir ve değiştirebilirsiniz. Kurşun vida çapası, beton duvara yerleştirildikten sonra genişler. Kurşun vida bağlantısının genişletilmesi, çapanın, beton materyalden dönmesi ve dışarı çıkmasını durdurur. Kurşun vida bağlantılarını, kurşun ağacı vidalı bağlantı elemanları, vida bağlantı uçları ve beton bağlantıları olarak anılan mağazalarda bulabilirsiniz.

Hammer-in ankrajları, beton bloklar ve metal parantezler gibi katı malzemeler kullanarak çeşitli uygulamalarla çalışır. Çapa, bir çekiçle konuma getirilmelidir ve çapa için bir vida gerekmez. Bu tip çapalar, yıpranmış, buruşuk veya bozulan yüzeyler için iyi çalışmaz. Çekiç girişi çapası, beton blok içindeki delik ile aynı boyuttadır. Çekiçli çapa için başka isimler grev ankrajı, çekiçli tahrik çapası ve çekiç setini içerir.

Beton vidalar, şeritler, kapılar ve elektrik kutuları gibi çeşitli uygulamalarda iyi çalışır. Bu tip çapa, öğeleri betonun üzerine emniyet altına almak için ilave güç sağlayan, alçak ve yüksek yivli olan elmas kesme notalara sahiptir. Beton için uygun olan diğer çapa aksine, bir tornavida ile beton vidalı bağlantıları da çıkarabilirsiniz. Buna ek olarak, ankorayı korozyondan korumak için mühürleyebilirsiniz ve üreticiler genelde matkap ucu çeşitleri ile somut vida bağlantılarını paketler.