bankalar için yaz pazarlama fikirleri

Yaz aylarında, bankanızın müşterilerinin ilgisini çekecek ve ilgilenmesini sağlayacak promosyonlar ve pazarlama etkinlikleri ile güneşin ve sıcaklığın avantajlarından yararlanın. Üniversiteye bağlı öğrencilerin bulunduğu aileleri hedef alan fırsatlar arayın ve mevsimlik projeler veya bölgenizdeki kişilerin çıkarları ile ilgili pazar spesiyalleri.

Yaz tasarrufu hedeflerini destekleyen bir pazarlama kampanyası uygulayarak tasarruf hesaplarına odaklanın. Müşterilerin bir tatil ya da bir okula geri dönen gardırop gibi belirli bir hedef doğrultusunda para toplamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış özel bir hesap oluşturabilirsiniz. Programı pazarlamak için, her açıklama zarfına bir broşür veya broşür ekleyin, kağıtsız müşterilerinize e-postalar gönderin ve bankalara tabelalar koyun. Müşterilerinizi yaz aylarında tasarruf düşünmeye başlamaya teşvik ederek, işinizi artırabilir ve yıl boyunca mali sağlık teşvik edebilirsiniz.

Ebeveynler, kısa süre önce liseden mezun olan çocuklarla son aylarının keyfini çıkarırken, pazarlama çalışmalarınızı sonbaharda okula hazırlanmaya odaklayabilirsiniz. Üniversiteye bağlı öğrencilerin ebeveynlerine, sorumlu kredi yönetiminin temellerini ele alan kredi seminerleri düzenleyerek çocuklarını mali sorumluluk üstlenmesine hazırlayın. Her oturumda, yakında olacak üniversite öğrencilerinin bilmek istedikleri şeyleri tartışın, örneğin bir çek hesabı dengeleme, bütçeleme, kredi yönetimi ve sağlıklı bir kredi puanı sağlama önemi. Ebeveynlere yardım ederek, güven inşa edebilir ve kendinizi güvenilir bir finansal uzmanlık kaynağı haline getirebilirsiniz.

Sıcak havalarda evlerini onaran insanlar çekecek özel bir ev geliştirme kredisi oluşturun. Örneğin, yaz aylarında özel bir düşük faiz oranı teklif edebilirsiniz veya sonbahar isabetine kadar faizsiz kredi sağlayın. Müşterilere mevsimlik projelerle yardımcı olmayı teklif ederek, bankanız için ilişkiler kurabilir ve işinizi artırabilirsiniz.

Yaz, düğünlerin en önemli zamanıdır ve bunu pazarlama avantajınız için kullanabilirsiniz. Önümüzdeki yıllarda düğün yapmayı planlayan insanlar için, törene para yatırmak için tasarlanmış özel tasarruf hesapları ve yatırım fonu reklamını yapabilirsiniz. Ayrıca, finansal ürünler, düğün hediye fikirleri olarak, gelinler ve damat için değerli hisse senetleri, bonolar, IRA katkıları veya mevduat sertifikaları gibi pazarlayabilirsiniz. Düğünler ile ilişkili finansal planlama kafa karıştırıcı olabilir, çünkü pazarlama planınızın bir parçası olarak kullanmak, bu yardıma ihtiyacı olan yeni müşterilerin ortaya çıkmasında etkili olabilir.