Artrit ile yaşamak için en iyi yer

Kışı seviyorsanız, sıcak bir çöl ortamına geçmek artritinizi daha iyi hissetmenize neden olabilir, ancak havanızdaki değiş tokuş sizi bekliyor olabilir. Ailenize yakınsanız, ayrılmanın duygusal zorluğu, fiziksel olarak daha iyi hissetmekten kazandığınız her türlü yararı telafi edebilir. Artrit ile yaşamak için en iyi yer, mevcut ikametgahınızın faydalarını yeni bir yerel ayarın sunabileceği belirli özellikler ile en başarılı biçimde dengeler.

Jüri, artmış iklime geçmenin artrit hastalarının en iyi şey olup olmadığı konusunda hala görüş birliği içeriyor. Daha sıcak hava artrit tedavisinde bulunmazken, ayırabilmesini kolaylaştıran bazı kanıtlar vardır. Bununla ilgili açıklamalar, doku şişmesi, soğuk sıcaklıkların ağrı toleransına etkisi ve hatta kötü hava koşullarının bir kişiyi evine sıkıştırması, egzersiz ve sosyalleşme kabiliyetini sınırlaması gibi barometrik basıncın değişmelerini içerir.

Artritinizi yönetmek için düzenli olarak doktor ziyaretleri yapmak istiyorsanız, bir doktorun ofisine yakın bir yerde yaşamak isteyeceksiniz. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, doktora 120 mil’lik bir gezi eğlencesi olmayacaktır. Bu nedenle, nerede yaşayacağınıza karar verdiğinizde tedaviye katılmayı düşünün. Ayrıca, sağlık planınız reçetelerin postalanmasına izin vermiyorsa, bir eczaneye erişiminiz olduğundan emin olmak istersiniz. Yeni, deneysel tedaviler edinmek istiyorsanız, okuduğunuz bölgede büyük bir araştırma üniversitesi veya eğitim hastanesi olup olmadığını kontrol edin. Yeni artrit ilacı için klinik araştırmalara katılmaya hak kazanabilirsiniz.

Bakkalardan kolayca temin edebildiğinizden emin olun. Akşam yemeğine çıkmaktan hoşlanıyorsanız, yakınınızda bir restoran olduğundan emin olun. Daha kırsal bir bölgede yaşamak ve çevrimiçi çok fazla zaman geçirmeyi seçerseniz, yüksek hızda internetin mevcut olduğundan emin olmak için hareket etmeden önce kontrol edin. Ülkenin bazı yerlerinde yapabileceğiniz en iyi şey dial-up’tır.

Egzersiz artriti yönetmenin önemli bir parçasıdır ve artritik bir kişinin hareket etmeyi seçtiği herhangi bir yer egzersiz fırsatı bulması gerekir. Açık havada egzersiz yapmayı tercih ediyorsanız, aradığınız parkın park, yürüyüş parkurları veya yeterli bisiklet yolları olup olmadığını kontrol edin. Alanın açık hava egzersizi için güvenli olduğundan emin olmak için yerel suç istatistikleri kontrol edin. Kapalı alıştırıcılar veya iklimin zorlu olabileceği bir yerde yaşayan açık egzersiz uzmanları için, kapalı alanda yürüyebileceğiniz bir sağlık kulübünün veya hatta bir alışveriş merkezinin olduğunu görmek için kontrol edin. Yüzme ve yoga hem artritli kişiler için egzersizin tavsiye edilen biçimleridir. Bu ilginizi çekiyorsa, bir havuz veya yoga talimatına erişip erişemeyeceğinizi belirleyin.